Nemzetközi lapszemle: Orbánon a legnagyobb a nyomás az embargós könnyítésekért fellépők között
Magyarország ragaszkodik Paks 2-höz. Kimaradhat az embargó kérdése az EU-csúcsról. Válogatásunk a világlapok híreiből.
Magyarország ragaszkodik Paks 2-höz. Kimaradhat az embargó kérdése az EU-csúcsról. Válogatásunk a világlapok híreiből.
A Nyugat politikája az orosz-ukrán konfliktusban, az EU és Lengyelország jogállamisági vitájának állása, az osztrák autóklubok tiltakozása a magyarországi tankolási korlátozások ellen, az olasz populista pártelnök a Mussolini képeivel kitapétázott étteremben. Válogatás világlapok írásaiból.
A Financial Timesnak új javaslata van, az Európai Bizottság elnöke és a német külügyminiszter optimista az Oroszország elleni szankciót kérdésében. Merre megy a világ? Henry Kissinger, illetve Soros György elemzésének összevetése. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Így látják Bécsből a rendszert.
A Fidesz a választási győzelem után azt csinál, ami jól esik neki, az ellenzék a margóra szorult. Magyarország Ukrajna-politikája egyre szűkebb ösvényen halad, a cél az, hogy ne haragítsa magára sem Moszkvát, sem a NATO-szövetségeseket. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Magyarországon immár állandó lett a vészhelyzet, miközben Orbán Viktor szinte teljes egészében kézben tartja a politikai rendszert. A Fidesz, a szövetségesei és a lakájai uralják az igazságszolgáltatást, a sajtót javarészt baráti oligarchák ellenőrzik. Vagyis úgy tűnik, a miniszterelnöknek aligha van szüksége több hatalomra, ám mégis kihirdette a szükséghelyzetet, aminek révén rendeleti úton irányíthatja az országot – olvasható a brit lap összeállításában.
Az EU-s olajembargó-alkudozás határai. Az oroszok legyőzésének esélyei. Béna kacsává teszi-e a magyar Országgyűlést a rendeleti kormányzás fenntartása? Válogatás a világlapok írásaiból.
Az Európai Számvevőszék keményebb korrupcióellenes harcot vár el az Európai Bizottságtól, éhséglázadásokat hozhat az ukrán gabonaexport megbénulása, turkálnak a leendő budapesti amerikai nagykövet zsebében. Válogatás világlapokból.
Az EU-nak meg kell szabadulnia az egyhangú döntéshozatal elvétől. Vannak, akik vétózhatják Ukrajna uniós tagságát. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az amerikaiakat elbűvöli, hogy Orbán nem riad vissza bevetni az államot a család, az egyház és a hagyomány védelmében.
Hogyan lehet Orbánt kicselezni az olajembargónál, miért játszik tudatos szétválasztásra Brüsszel, miért játszik az idő Putyin kezére - erről írnak a nemzetközi lapok.
Az Európai Parlament alelnöke szerint Magyarország nélkül kell bevezetni az olajembargót.
Nyugaton egyszerűen nem értik, hogy fordulhatott elő, hogy a budapesti nemzetközi konzervatív "dszemborira" nem engedték be több külföldi lap munkatársait. Válogatás világlapokból.
Timothy Snyder szerint ki kell mondani, hogy Oroszország fasiszta. A magyarok nélkül is meg lehet lépni az olajembargót. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A világlapok különösen figyelnek a trumpista Amerikai Konzervatív Akció Konferencia ma kezdő budapesti rendezvényére. A másik fő magyar vonatkozású téma pedig ma is az, mibe kerül az EU-nak, ha azt szeretné, hogy Orbán Viktor rábólintson az oroszok elleni olajembargóra.
Mire kell 770 millió euró a magyar kormánynak? Van-e értelme az olajembargónak, ha sokan kötnének különalkut? Van-e Moszkva kezében ütőkártya Orbán Viktorral szemben? Válogatás a világlapok írásaiból.
A volt sakkvilágbajnok, aki 2008-ban Vlagyimir Putyin kihívója volt az elnökválasztáson, úgy látja, hogy az orosz elnök megbékítésére tett próbálkozások sokba kerültek a világnak, ám itt az idő, hogy a Nyugat újra rátaláljon saját értékeire.
Fordulópont lehet Brüsszel hamarosan elkészülő új energiastratégiája, annak nyomán véget érhet a magyar blokád. Az uniós külügyminiszterek 500 millió euróval megemelték a keretet, így már 2 milliárd euróért szállíthatnak fegyvereket Ukrajnának úgy, hogy a számlát az Unió állja. Válogatás a világlapok írásaiból.
A szakértő ugyanakkor óv attól, hogy bárki készpénznek vegye az oroszok vereségét.
Tizenegy nap telt el, hogy nincs megegyezés a 6. szankciócsomagról, de az EU nem adja fel. A zalaszentgróton garázsépítés közben, tavaly előkerült páncélszekrény értékes zsidó liturgikus tárgyakról és a magyarországi Dikh roma rádióról is írnak külföldön. Válogatás a világsajtó írásaiból.